Pekin Akupunktur
Dr. Fatih Akçal
Diplomalar
Sağlık Bk. Belgeleri
Kitaplar
Pekin'de
Çin Basınında
 
Hizmetlerimiz
Merkezimiz
Akupunktur
Forum
 
EMail Kayıt
Duyurular

Dr. Fatih AKÇAL

Dr. AKÇALKozan/Adana'da doğdu.

İlk ve Orta Okulu Kozan'da tamamlayan AKÇAL, Devlet Parasız Yatılı Okullar Sınavını kazanarak Mersin İlk Öğretmen Okulu'na katıldı. Son sınıfta seçilerek Ankara Yüksek Öğretmen Okulu'na gönderildi. Hazırlık eğitiminden sonra Üniversite Sınavı'na katılan AKÇAL, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'ni kazandı.

İstanbul Üniversitesinde 6 yıllık Tıp Eğitimini tamamlayan AKÇAL, 2 yıllık Zorunlu Hizmet ve askerlik görevlerini bitirdi.

Kültürel İlişkiler çerçevesinde, Çin Halk Cumhuriyeti Hükümeti tarafından, Türkiye Hükümeti emrine verilen Araştırma Bursu Sınavı'nı kazanarak; Çin'in başkenti Pekin'de Modern Çince ve Akupunktur - Moxibustion konusunda 2 yıllık öğrenimine başladı.

Öğrenimini tamamlayarak yurda dönen AKÇAL, M.E.B. Ankara Sağlık Eğitim Merkezi'nde Akupunktur Tedavi Ünitesi'ni kurdu.

1990 yılında yeniden Çin'e öğrenci olarak giden AKÇAL, Pekin Geleneksel Çin Tıbbı Uluslararası Eğitim Merkezi'nde, 1 yıl daha Akupunktur - Moxibustion ve Çin Masajı Eğitimi aldı.

Yurda dönüşünde, Sağlık Bakanlığı bünyesinde yer alan Akupunktur Üst Komisyonu'na davet edilen AKÇAL; 29 Mayıs 1991 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Akupunktur Tedavi Yönetmeliği'nin hazırlanmasında görev aldı.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı bünyesinde Acil Hastalıklarla İlgili Eğitim Kursu'na ve Yöneticilere Genişletilmiş Bağışıklama Semineri'ne katılan AKÇAL, İngilizce, Çince ve Uygur Dili bilmektedir.

Ankara Özel Bayındır Kavaklıdere Hastanesi'nde Akupunktur Bölümü'nü kuran AKÇAL, Sağlık Bakanlığı izni ile açılan ve sürdürülen, Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bünyelerindeki Akupunktur Kurslarında Eğitmen olarak görev almaktadır.

Sağlık Bakanlığı Akupunktur Bilim Komisyonu Üyeliği bulunan Dr. Fatih AKÇAL, halen Ankara da Uzakdoğu Tıbbı ve Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Yaşam konularında çalışmalarını sürdürmektedir.