Pekin Akupunktur
 Akupunktur    Doğuşu    Tarihçesi    Tedavi    İğneler    Figürler  
 Forum Oku    Kayıt Ekle  
 
Pekin Akupunktur
 

 

 

Şişman mısınız?
18,5

Beden Kitle İndeksiniz 18,5 ve altındaysa zayıfsınız. Bu iyi yada şanslı olduğunuz anlamına gelmiyor: Çünkü Normal sınırların altındasınız ve sizde beslenmenize ve sağlığınıza dikkat etmek zorundasınız. 18,5 BMI sınırından ne kadar aşağıda iseniz, o kadar riskiniz artıyor demektir.

Beden Kitle İndeksiniz 18,5 - 25 arasında ise, problem yok: Siz gerçekten idealsiniz. Ve büyük olasılıkla dengeli besleniyor, egzersizleri ihmal etmemeye çalışıyorsunuz. Bunlar sizin için yeterli demektir.

Beden Kitle İndeksiniz 25 - 30 arasında ise, derhal harekete geçmeli ve belki şu an için sizi rahatsız etmiyor görünen kilolarınızı bir an önce kontrol altına almalısınız. Düzensiz ve dengesiz beslendiğinizin ve biraz fazla yağlı yediğinizin farkına varma zamanı geçiyor demektir.

Beden Kitle İndeksiniz 30 ve üzerinde çıktı ise, biliniz ki tıbben hastasınız ve halinizden memnun olmanız, sorunlarınızın olmadığı anlamını hiçte taşımıyor. Elbette kendi başınıza yapabileceğiniz bir çok şey var, ama yardım veya destek işinizi kolaylaştıracaktır.

Beden Kitle İndeksiniz 40 ve üzerinde çıktı ise, ileri derecede şişmansınız, Lütfen en kısa sürede yardım alınız.

İdeal Kilo'ya gelince; en sağlıklı olduğunuz, duygusal ve sosyal bakımdan kendinizle barışık olduğunuz kilo, ideal kilonuzdur.

Kilo kontrolü, sadece kilo vermek demek değildir: Vücudunuzun kontrolünü elinize geçirmeniz gerekmektedir.

Sanıldığı kadar zor olmamakla beraber, kilo vermek zaman ve sabır gerektirir ve kısa bir zamana sıkıştırılmamalı, uzun bir döneme yayılmalıdır. Kilo kaybı haftada 1 kg. a geçmemelidir. Önerilen 0,5 - 1 kg. arasıdır.

Merkezimiz size bu konuda, en etkin ve kontrolü elinizde bulundurabileceğiniz yöntemlerle yardım etmektedir.

boyunuz
 cm

kilonuz
  kg

 

zayıf

18,5

normal

25

fazla kilolu

30

şişman

40

çok şişman

 

25

 

30

 

40

Sayfa Üstü

Tasarım & Uygulama
TecnoWeb - TecnoArt

Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Kullanılamaz
Copyright © 2001 - Nisan, 2011
Pekin Akupunktur
Pekin Akupunktur